12 Nisan 2013 Cuma

Umre Günlerimiz :)Keşke ellerinizi gerçekten uzatabilseniz de Peygamber Efendimizin diyarı Medine'den getirdğimiz hurmalarımızdan  ve Kutlu Belde Mekke'den getirdiğimiz kutsal su Zemzemimizden içebilseniz :)

Herşey nasıl oldu, ne zaman karar verdik, nasıl da biranda kayıt yaptırıp Umreye gittik hala inanamıyorum. Hepsi hayalmiş gibi geliyor :)

Bir süredir eşimle Kabe özlemi yaşıyor, bir gün Kutsal Topraklara gitmenin hayalini kuruyorduk. Geçtiğimiz ay, bir anda Umreye gidip bu özlemimizi sonlandırmak için bir adım attık Yüce Allahımda nasip etti ve biz Kabe'ye gittik :) ( Hala inanamıyorum:) 

Neyi, nasıl anlatsam bilemiyorum. Daha kaydımızı bile yaptırmadan hemen koşa koşa gidip ihramlarımızı alışımızı mı:) ... Kabe'ye gitme heycanımızı mı... Kabe'yi ilk gördüğümüzdeki tarifi imkansız duygularımızı mı... Mekke ve Medine'de geçirdiğimiz ibadet ve huzur dolu 15 günü mü... Kabede tavaf yapabilmenin verdiği o müthiş duyguyu mu... Merve ve Safa tepelerinde Hacer Anamız misali yaptığımız Sa'ylarımı... Kabe'nin tam önünde, Makam-ı İbrahimde namaz kılmanın verdiği şaşkınlık, huzur ve şerefimi... Kutsal topraklarda ki ziyaretlerimiz esnasında gittiğimiz Cennetül Mualla ve Cennetül Baki Kabristanlarında yaşadığımız hüznü ve bizim ülkemizdeki şaşaalı mezarlıkları düşündüğümüzdeki utancı mı... Arafat'ta bulunmuş olabilmeyi mi... Müzdelifeyi mi... Uhud Şehitliğini ve sahabe efendilerimizi ve annelerimizi anmış olabilmeyi ve ruhlarına Fatiha okuma fırsatını yakalamamızı mı... Medine'de Peygamber Efendimizin mübarek mescidini ( Mescid-i Nebevi ) ve mübarek Ravza'sını ziyaret edebilmiş olmayı ve Dünyanın dört bir yanından gelen ırkı, rengi, giyimi ayrı ama kalpleri Allah diye çarpan müslümanlarla birlikte ibadete koşmayı mı...Kabe imamının arkasında namaz kılmış olmanın verdiği anlatılamayacak duyguyu mu... içtiğim her yudumda dua dua yudumladığım mübarek Zemzem suyunu mu.... hangisini anlatsam bilemiyorum. 

Açıkçası ben de hala şaşkınlık içindeyim :) Acaba bu yaşadıklarım gerçek miydi diye zaman zaman düşünüp sonra kendi kendime 'Gerçekti ' deyip gülümserken ve eşsiz huzuru yaşarken buluyorum kendimi. Anlatacak çok şey var ama asla anlatılamayacak kadar tarifi imkansız duygular.

Tek bir diyeceğim var o da 'İnşallah hepinize bir gün Kutsal Topraklara gitmek nasip olur  Amin'.

( Resimlerin üzerine tık'layarak büyük hallerini görebilirsiniz )

Peygamber Efendimiz'in Doğduğu Ev - Mekke


Kabe-i Muazzama - Mekke 


 Cennet-ül Mualla Kabristanlığı - Mekke 


Arafat Tepesi - MekkeMüzdelife - Mekke


Kabe'nin çevresi - Mekke Kabe'nin yukarı mescidler bölümünden görüntüsüHz. İbrahim Makamı ( Makam-ı İbrahim )

Tavafın başladığı Hacer-ül Esved taşı


Hurma Bahçesinde hurmalar :) - Medine


Uhed Şehitliğ - Uhud Dağı
Mescid-i Nebevi - Medine


Namaz vakitlerinde ibadet koşan insanlarTaze hurma :)


Cennet-ül Baki Kabristanlığı - Medine :(
İnşallah Yüce Allah'ım bizim Umre Haccımızı kabul eder ve tekrar tekrar Kutsal Topraklara gitmeyi nasip eder ( Amin ) Ben şimdiden Oraları çok özledim bile :(13 yorum:

 1. Rabbim hac görevini yapmayı da nasip etsin inşallah.Görmeyi isteyen aşkıyla yanan tüm müslümanlara içlerinde bizlerede nasip etsin kimbilir ne kadar güzel bir duygudur.Çok güzel anlatmışsınız resimlerde öyle.O mübarek yeri gördükten sonra insan daha fazla aşkıyla yanıyor ve bir kez bir kez daha gitmek istiyormuş Rabbim kabul makbul eylesin inşallah...

  YanıtlaSil
 2. Hatice Hanım Allah razı olsun, İnşallah sizlere de nasip etsin gerçekten de insan asla oralardan ayrılmak istemiyor, ayrılmak zorunda kalanlar da tekrar gidebilmenin hayaliyle yaşıyor İnşallah en kısa zamanda siz de gidersiniz Amin.

  YanıtlaSil
 3. Ne güzel bir yolculuk olmuş hem çok sevindim sizin adınıza hem hüzünlendim kendi adıma:(
  İnşAAllah bizlere ve isteyen herkese en kısa zamanda Rabbim nasip eder gitmeyi
  Allah kabul etsin inşAAllah hac vazifesinide nasip eder
  Sevgilerimle:)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Amin, İnşallah en kısa zamanda size de gitmek nasip olur, isteyen herkesin o diyarları görmesi dualarımla...

   Sil
 4. canım hayırlı uğurlu olsun...bir daha gitmek nasip olur inşaallah..sevgiler..

  YanıtlaSil
 5. canım adınız çok sevindim.. Rabbim inşallah hac vazifesini de nasib eder hem sizlere hem bizlere, tüm inananlara..
  Allah kabul etsin..

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Amin Denizcim inşallah, minik kalpkurabiyecikle bereber gidersiniz inşallah :)

   Sil
 6. Allah kabul etsin,bende çok istiyorum rabbim inşallah banada nasib eder...Sevgiyle..

  YanıtlaSil
 7. Selamun Aleykum, Öncelikle güzel yazınız ve bilgilendirmenizden ötürü teşekkürler ediyorum. Bu yıl umreye katılacak tüm umre adaylarının Umrelerinin kabul olmasını diliyor, herkese hayırlı umre ibadeti diliyorum. Umrecilere tavsiyem şudur; Umre Programlarıdan umre vakitlerini ve fiyat aralığını göz atarak, en uygun fiyata ibadetlerini yerine getirmeleri.

  YanıtlaSil

Beni Begeniyür Müsünüz ??? :))